SAHNE Logo
 

Üniversite öğrencilerine, gençlere, yerel gazetecilere, sivil toplum kuruluşlarına, bağımsız içerik üreticilerine, aktivistlerin başvurularına açık olan eğitim programı geliştiriyoruz. 

SAHNE Dijital Öğrenme Platformu
Sahte haberlerin ve nefret söyleminin önlenmesi amacıyla çevrimiçi öğrenme platformuna giriş yaparak dilediğin zaman inceleyip, öğrenebilirsin. Bu platform aracılığıyla aşağıdaki dört tematik alanda oturduğun yerden istediğin zaman öğrenebilir ve SAHNE topluluğuna katılabilirsin.

(i)medya okuryazarlığı, (ii) bilgi doğrulama, (iii)nefret söylemi ve çevrimiçi nefret söylemi, (iv)medya bağlamında iklim değişikliği ve toplumsal cinsiyet eşitliği, (v)ifade özgürlüğü ve benzeri ilgili küresel eğilimler ve kesişen konuları içerecektir.

Eğitimler ve Atölyeler
Gazetecilere, sivil toplum kuruluşlarına, içerik üreticilerine ve gençlere yönelik eğitim ve atölye çalışmaları geliştirerek nefret söylemi ve sahte haberlerin yayılmasını önlemeyi ve farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.  İlki, Haziran 2023’de gerçekleştireceğimiz yüz yüze eğitimlerde sahte haberlerin ve nefret söyleminin önlenmesi için veri doğrulama, sahte haber, dezenformasyon, mezenformasyon nefret söylemi ve çevrimiçi nefret söylemi  temalarda eğitimler sağlanacaktır.

 

Sahte Haber ve Nefret Söylemi ile Mücadele İçin İncEle Gençlik Kampı

6-10 Eylül tarihleri arasında Fethiye’de gerçekleşecek, toplumsal barış inşasındaki önemli adımları, küresel konuları, ayrımcılık, nefret söylemi, ifade özgürlüğü, dezenformasyon gibi konuları tartışacağımız ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştireceğimiz “İncEle Gençlik Kampı’na davetlisiniz!